ERZURUM PASİNLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Hasta ve Yaşlı Bakımı Alanı Açıldı.

Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 2015-16 Hasta Bakım Dalı ve Yaşlı Bakım Dalı olmak üzere 2 yeni  alan açıldı.
Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Hasta 	ve Yaşlı Bakımı Alanı Açıldı.

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nde Hasta ve Yaşlı Hizmetleri alanı açıldı.

Açılan Hasta ve Yaşlı Hizmetleri alanı hakkında bilgi veren Okul Müdürü Tuncer KURT "Ülkemizde temel sağlık hizmetleri; engelli, hasta, yaşlı ve tüm insanlara, bulundukları her ortamda ve şartta sağlık hizmeti verilmesi hedefi üzerine kurulmuştur.  Bu hedef doğrultusunda başta özellikle ortaöğretimdeki sağlık alanlarının bu denli önemli olduğu bir ortamda, okulumuzda açılan Hasta ve yaşlı Hizmetleri Alanı ilçemiz öğrencileri için büyük bir avantaj. Gelişen teknoloji ve bilgi çağının getirdiği değişimler, ülkemizin kaliteli sağlık hizmetlerinin sunumunda nitelikli elemanlara olan ihtiyacı her geçen gün arttırmakta bundan dolayı iş imkânı kamuda ve özel sektörde rahatlıkla bulunmaktadır." diye açıklamalarda bulundu.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: Program; geniş tabanlı ve modüler yapıda düzenlendiğinden, Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetmeliği çerçevesinde yatay ve dikey geçişlere olanak sağlıyor. Sertifika, belge ve diploma  yanında tüm programlar ve dallar arasında geçiş yapılabiliyor. Hasta Bakımı ve Yaşlı Hizmetleri dalı sayesinde öğrenciler lisans programındaki ebelik ve hemşirelik yardımcılığı bölümlerini seçebilirken; elektro nörofizyoloji, laboratuvar teknikleri, diyaliz,  patoloji,  perfüzyon teknikleri, sağlık kurumları işletmeciliği, tıbbi tanıtım ve pazarlama, tıbbi laboratuvar teknikleri, yaşlı bakımı, Hasta Bakım, ameliyathane hizmetleri, iş sağlığı ve güvenliği, işçi sağlığı ve iş güvenliği, sosyal hizmetler, ilk ve acil yardım,  fizik tedavi,  tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik, optisyenlik gibi ön lisans programlarını ise sınavsız olarak seçebilmektedirler.

Kasımpaşa Mahallesi Şehit İshak Çelik Cad. Hükümet Konağı Kat/3 25300 Pasinler/ERZURUM - 0(442) 661 35 45

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.