ERZURUM PASİNLER İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PASİNLER´DE İSTİKLAL MARŞININ KABULÜNÜN 95. YILI KUTLANDI

PASİNLER´DE İSTİKLAL MARŞININ KABULÜNÜN 95. YILI KUTLANDI
PASİNLER´DE İSTİKLAL MARŞININ KABULÜNÜN 95. YILI KUTLANDI

Erzurum’un Pasinler ilçesinde 12 Mart İstiklal Marşı´nın kabulünün 95. yılı düzenlenen törenle kutlandı.

Pasinler´de Kültür Merkezi salonunda İstiklal Marşı´nın 95. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başladı. Programda günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Okul Müdürü İsmail Aydemir "12 Mart İstiklal Marşının kabulünün 95. yılında büyük şair Mehmet Akif Ersoy´u minnet ve rahmetle anıyoruz" dedi.

Programda Pasinler 13 Mart Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri tarafından Oratoryom gösterisinde okul öğrencilerinin açtıkları Türk bayrağı programa katılan davetliler ve vatandaşlar tarafından ayakta alkışlandı. Okul öğrencileri tarafından günün anlam ve önemine değinen şiirler ve kompozisyonlar okundu.

Pasinler Kültür Merkezi salonunda gerçekleşen programa İlçe Kaymakamı Ali Ada, Garnizon Komutanı Personel Üsteğmen Raşit Eren,Pasinler İlçe Milli Eğitim Müdürü İmran Taşbaşı ve Şube Müdürleri Orhan Beyazlı ve Aytekin Karabacak, Pasinler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanı Levent Aydın’nın yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, okul müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kasımpaşa Mahallesi Şehit İshak Çelik Cad. Hükümet Konağı Kat/3 25300 Pasinler/ERZURUM - 0(442) 661 35 45

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.